فسقلی و پریسا

داشتم فکر می کردم که چه مطلبی آپ کنم که فسقلی سر و کله اش پیدا شد و اصرار که برام قصه بگو. اونم قصه پریسا. چه مصیبتی! دنبال فرهنگ کتاب قصه هاتون نرید. این پریسا یه شخصیت خیالیه که از بچگی همراه فسقلی بزرگ شده و یکی یکی تجربه های جدید کسب می کنه . و پر از هیجان کودکانه . به خاطر همین مجبورم هر دفعه از تخیلم که این روزا اوضاعش روبراه نیست ولرخرجی کنم . بالاخره از ترفندهای مختلف استفاده کرد تا راضی شدم براش قصه بگم.( البته همیشه این ترفندهاش جواب نمی ده). می گفت : من اربابم هرچی دستور می دم باید عمل کنین. مثلا به مامان دستور میدم برام غذا بیاره ، به بابا دستور می دم برو مغازه برام چیپس و پفک بخر، به تو دستور می دم برام قصه بگی، به خواهر جون هم دستور می دم اسباب بازی هامو جمع کنه!
می پرسم : خب خالا چی جوری ارباب می شن؟
- اربابا رو صندلی میشینن فقط کتاب می خونن.!
-خب منم کتاب می خونم تا ارباب شم .
-نه من ارباب هستم نمی شه. سربازا نمی تونن ارباب شن . ولی می تونی یه جای دیگه ارباب شی.( قلمرو خودشو شریک نمی شه!)
بعدشم انگار کشف مهمی کرده پرسید: تو شاهزاده می شی؟
به راحتی می شد فهمید که داره تو خیالاتش از بین برنامه ها (ی  کودک !!) و کارتون هایی که دیده عبور می کنه. این فسقلی ما دنیایی داره واسه خودش.
تا همین دو سال پیش غبطه بچه ها رو نمی خوردم. اما حالا می فهمم وقتی می گن "کاش بچه بودیم" یعنی چی. دریغا که عمر می گذرد. دلم می خواست برا فسقلی.......... . ولش کن خواسته ها بسیارند و ناکامی ها بسیار ترو عادت گاه تلخ ترین راه حل.
از لحظه تولد پا تو کفش من کردی اما الان بهت می گن درش بیار. چون به دردت نمی خوره، تهش سوراخه. چون نمی خوام هیچ وقت سکوتت مرموز بشه. خنده هات ظاهری شه. احساست تو دلت از خستگی خوابش ببره. وقتی ازت می پرسن چرا لاغر شدی جوابت لبخند باشه. نمی خوام هیچ وقت به جایی برسی که حس کنی بازنده ای.

پ.ن :  عرض پوزش خدمت دوستانی که لطف می کنن بهم سر می زنن و من هنوز لینکشون نکردم. با اجازتون لینکتون می کنم.

/ 6 نظر / 11 بازدید
چوپان

ولی پیشنهاد شازدگی و ولایت عهدی رو رد نکنید. شاهنشهای بچه ها ناب ترین نوع سلطه است.

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345439101.85

بنفش

ماشالا باهوشه فسقلی[لبخند]

جیغ

جونم به این فسقلی

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1512600318